- "Прозрачный город"

Нікополь бере участь у проекті «Підтримка розвитку громади з середини»

20 травня у Нікопольський міській раді відбулась прес-конференція щодо проекту «Пітримка розвитку громади зсередини». Цей проект є частиною ініціативи «Запуск Регіонів» Українського інститут міжнародної політики щодо реформи децентралізації, розвитку регіонів та наближення стандартів  Європейського Союзу для України в сфері регіонального розвитку, місцевого самоврядування, підвишення прозорості та відповідальності місцевої влади.

Проект має три завдання. А саме: навчання з питань розвитку міста (громади) та підвищення його спроможності підготувати фахівців із застосуванням проектного менеджменту у роботі міст (громади) у визначених цільових групах; підтримка найбільш успішних команд та партнерства у пошуці ресурсів для реалізації розроблених проектів; стимулювання спільної роботи органів місцевого самоврядування та громадського суспільства у визначенні пріоритетів розвитку, стратегуванні, втіленні визначених пріоритетів та моніторингу результативності і ефективності впроваджених змін. В проекті «Підтримка громади зсередини» беруть участь 24 міста з нашої області. У томі числі і Нікополь, який увійшов до п'ятірки найкращих міст Дніпропетровщини.  В рамках проекту з 17 по 19 березня представники виконавчого комітету міськради та громадських організацій взяли участь у тренінгу. Протягом тренінгу були проведедені сесії з питань стратегічного розвитку та аналізу, SWOT-аналізу, розгляд кейсів з міжнародним досвідом проектного менеджменту для органів місцевого самоврядування, та розглянуті можливості залучення коштів з Державного фонду регіонального розвитку.

20 травня міський голова Андрій Фісак; голова управління Українського інституту міжнародної політики Ростислав Томенчук; експерт Українського інституту міжнародної політики, експерт з проектного менеджменту та комунікації Надія Афанасьєва;  експерт зі стратегічного планування та розвитку територій, ГО «Ділові Ініціативи» - Галина Васильченко;  заступник міського голови Олександр Чернишов, депутат міської ради Евген Тутуров, начальник відділу контролю міськради; начальник відділу міжнародного співробітництва і розвитку Сергій Дорошенко; директор ПП «Канрит» Сергій Горобченко детально розповіли про сам проект.  Особлива увага була приділена проекту, який був запущений у Нікополі у 2015 році  - «Прозоре місто». Він передбачає встановлення відеокамер на вулицях. На сьогодні вже встановлено 26 камер відеонагляду у Нікополі та 1 камера в с. Кам'янске. Основною задачею відеонагляду є: охорона гомадського порядку, контроль в'їзду/виїзду автомбілів з міста, захист майна громади, підвищення рівня розкриття правопорушень, посилення безпеки дорожнього руху. В подальшому планується зробити трансляцію закритих помешкань, бібліотек, музичної школи тощо.

У своєму виступі Сергій Горобченко директор ПП «Канрит» подякував за співпрацю міським провайдерам «Менстрім» та «Експрес», які надають можливості для онлайн- трансляції. Гості з Українського інституту міжнародної  політики позитивно відгукнулись про впровадження відеонагляду у Нікополі та порекомендували нам писати більше грантів. А ще вони порадили спиратись на історію та робити відеопризентації з історичним підгрунтям.